Радий: Rogue Legacy 2

Радий: Rogue Legacy 2

Тож зазвичай в roguelike та roguelite ігри я не граю. Мені не подобається рандомно згенерований контент і я в будь-якій ситуації буду більш радий рівням і сценарію, який були спеціально продумані. Але в цих жанрах є виключення, які привертають мою увагу, і одним з таких виключень була перша Rogue Legacy. Тоді концепція перманентних анлоків в роглайт іграх була дуже свіжою, плюс досліджувати локації в metroidvania стилі мені подобалось, хоч ці локації і були згенеровані кожен раз випадково. Гру я пройшов не без задоволення, хоча під кінець мені стало трохи нудно.

І все ж, с тих пір я пройшов багато інших проектів, які були побудовані на цих же механіках, але які мені не сподобались. Тому, я хвилювався, що Rogue Legacy 2 мені теж не зайде. На щастя, я помилявся.

Rogue Legacy 2, review, огляд Rogue Legacy 2, review, огляд Rogue Legacy 2, review, огляд

Як і перша частина серії, Rogue Legacy 2 – це action adventure платформер, з акцентом на дослідження випадково згенерованих схем локацій, одним життям на кожного персонажа, покращеннями, які зберігаються між цими персонажами і працюють на всю “сім’ю”, різними класами персонажів, гра за яких дуже різна, і також дивними особливостями, які можуть впливати на геймплей. Кожна спроба пройти гру починається з маленького поселення і вашого замку, де ви можете купувати покращення, розмовляти з персонажами, а потім (коли ви зробили все що хотіли і могли), ви повинні залишити всю решту грошей і перейти в основну локацію гри, яка складається з декількох унікальних зон і конфігурація кімнат в яких випадково згенерована кожного разу. В цих зонах вам потрібно знайти і вбити боса щоб під кінець відкрити головного боса і пройти гру. Але оскільки це, скоріш за все, займе у вас багато часу і спроб, поки у вас не виходить вбивати босів, ви будете збирати золото, інші ресурси і намагатись прожити якомога довше. Після смерті процес починається знову, але тепер у вас є ресурси зібрані минулого разу, або якісь предмети чи нові можливості, яких у вас не було раніше.

Основний “Igavania” геймплей теж не сильно змінився – бігаєте і стрибаєте по різним кімнатам, уникаєте поранень (які вороги можуть нанести просто доторкнувшись до вас), знаходите секрети і ресурси, виконуєте необов’язкові завдання, отримуєте нові можливості. В кожній зоні є свої типи ворогів (хоча є ті, які повторюються в більшості з них), і кожна з зон також акцентує певні можливості та навички.

Rogue Legacy 2, review, огляд Rogue Legacy 2, review, огляд Rogue Legacy 2, review, огляд

Але не дивлячись на те, що основні ідеї не змінились, їх реалізація стала набагато краще. Класи персонажів тепер настільки різні, що у вас точно будуть ті, якими ви ніколи не граєте, і ті які вам дуже подобаються. Особливості тепер частіше дають якусь унікальну зміну геймплею, а не просто забавні чи роблять щось дурне (хоча у вас все ще може бути персонаж, який пердить). На екрані все ще буває занадто багато всього, але в цілому тут менше bullet-hell елементів, плюс управляти персонажами набагато комфортніше. Візуально гра стала просто чудовою, в порівнянні оригінал виглядає просто жахливо і не цікаво. Тут дуже прикольна суміш 3D та 2D, особливо коли на це впливає освітлення. І саундтрек мені дуже сподобався, коли в першій частині він був просто непоганим. Тут він дійсно крутий.

Rogue Legacy 2, review, огляд Rogue Legacy 2, review, огляд Rogue Legacy 2, review, огляд

Тут є свої проблеми, особливо для тих, хто (як я) більше любить грати в такі ігри бо це весело і тут можна ходити по цікавим локаціям, а не тому що їм хочеться якихось складнощів. Є деякі конфігурації кімнат,  в яких у вас майже нема шансу зреагувати на небезпеку, хоча таке буває рідко. Одна з зон настільки сильно акцентує bullet hell та точний платформінг (що я ненавиджу в іграх), що вона викликала в мене дуже багато проблем. Ну і взагалі, якщо ви хочете “пройти гру повністю”, то ви маєте пройти її декілька разів. Що мені здається не дуже гарною ідеєю, бо це означає грінд, а не прикольне проходження бо це весело. І все ж, багато з проблем вирішується дуже гарним меню “Домашніх правил”, в якому ви можете змінювати баланс гри. Ви можете зробити її легше для якогось з типів складнощів, з яким у вас проблема, або зробити гру навіть складніше, якщо вам здається що ви занадто для неї круті.

Rogue Legacy 2, review, огляд Rogue Legacy 2, review, огляд Rogue Legacy 2, review, огляд

Проходити Rogue Legacy 2 мені дуже сподобалось і я думаю, що колись я повернусь і пройду її ще декілька разів, хоч може до справжньої кінцівки і не дійду. Ну а для любителів жанру, думаю, цей проект буде ще приємнішим, тому обов’язково пограйте.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: