Думки про: 8BitDo Pro 2 та інші контролери

Думки про: 8BitDo Pro 2 та інші контролери

Цей пост буде для мене новим досвідом, бо я зазвичай про залізо не пишу. Але я хочу описати свій нещодавній неприємний досвід з 8BitDo Pro 2, що також потребує додаткового пояснення про те, які контролери я використовую для гри на ПК. В деякому сенсі це огляд на 8BitDo Pro 2 (який я не рекомендую), і також декілька міні-оглядів і думок на інші контролери, якими я користуюсь.

8BitDo Pro 2, controllers, review, контролери, огляд

Для повноцінного контексту треба сказати, що моя основна платформа для ігор – це ПК і так було більшу частину мого життя. Але в дитинстві я також багато грав на консолях і тому в мене давно сформувалось розуміння, що деякі жанри чи ігри краще працюють на контролері, а деякі на клавіатурі та миші (чи інших засобах управління). З тих пір як Microsoft монополізували ринок контролерів на Windows і зробили клони контролера Xbox 360 стандартом з XInput, використання контролерів (чи ґеймпадів) на ПК стало набагато зручніше і простіше. Але також створило певні обмеження, бо старий стандарт DirectInput дозволяв набагато більш різноманітні набори кнопок та аналогових  способів керування в порівнянні з XInput.

І хоча оригінальний контролер 360 я ненавиджу (здебільшого через його жахливий D-Pad), як тільки на ринку з’явився the Xbox One Controller і я його потримав в руках, він став моїм основним контролером. Хоча в них є свої мінуси. Наприклад, на моєму нинішньому контролері (який вже для Series) майже одразу після придбання почали залипати трігери, бо я тоді як раз проходив гоночні ігри і зазвичай в них люблю максимально натискати трігери коли захоплююсь грою. Проблема залипання вирішується доволі легко клейкою стрічкою, але все одно хотілось би щоб MS нарешті переосмислили свій підхід до пом’якшення трігерів, щоб ця проблема перестала виникати взагалі. Але в цілому, особливо тому що я майже ніколи і ніде не використовую вібрацію/гаптику, контролери для Xbox повністю покривають мої потреби для сучасних ігор, тому я майже завжди ними користуюсь. Я використовю офіційний акумулятор, який раніше зазвичай продавався окремо, і також бездротовий адаптер, бо зв’язок з ним більш стабільний, ніж якщо використовувати Bluetooth, який сучасні моделі теж підтримують.

8BitDo Pro 2, controllers, review, контролери, огляд

Але я також проходжу старі ігри, які краще працюють з DirectInput стандартом і XInput контролери можуть не підтримувати. І також використовую емуляцію для старих ігор з консолей, проходження яких може дуже дивно відчуватись на Xbox контролері. Наприклад ігри з танковим управлінням завжди набагато краще працюють на D-Pad, тому в таких випадках набагато зручніше мати в верхній лівій позиції контролера не аналоговий стік, а саме D-Pad. Для цієї останньої потреби я зараз використовую DualSense, а до цього користувався DualShock 4 і обидва контролери мені теж дуже подобаються. Я перейшов на DualSense, бо він мені більш комфортний, і я дуже радий що Steam Input та більшість сучасних емуляторів можуть “бачити” ці контролери і дають назначити всі кнопки на них, включаючи сенсорну панель та її натискання. Але нажаль окрім цих спеціалізованих програм та систем, на Windows немає “рідної” офіційної підтримки цих контролерів, особливо якщо ви намагаєтесь використовувати їх через Bluetooth, що обмежує можливості їх використання. Плюс, акумулятор на обох контролерах вмирає неймовірно швидко в порівнянні з Xbox Controller. Я не розумію, що Sony зробили, щоб воно так погано тримало заряд.

Для вирішення проблеми “правильного відчуття” зі старими платформами краще за все мати контролер, який повторює форму того, який і був на оригінальній платформі. На щастя, зараз існує купа рішень дуже високої якості, і 8BitDo теж такі випускають. Я собі придбав в них M30, який відчувається саме так, як я пам’ятаю контролер для Mega Drive/Genesis і коли я граю в емуляцію тієї платформи чи намагаюсь (дуже погано) грати в якийсь beat em up чи файтінг, то контролер мені дуже подобається.

8BitDo Pro 2, controllers, review, контролери, огляд

Я замовив 8BitDo Pro 2 для того щоб покрити декілька питань. Я хотів щось, що відчувається як суміш SNES та PS1 контролеру для емуляції. Хотів щось, що має перемикач в DirectInput режим для старих ПК ігор. І хотів щось, що буде заміною DualSense для D-Pad ігор, але з більш довгим акумулятором. Хтось з вас може мав у себе дуже прикольні для свого часу F510 чи F710 від Logitech, які також дозволяли перемикатись між DirectInput та XInput і дуже рятували, коли вам хотілось пограти в старі ігри. Але як виявилось, 8BitDo Pro 2 не може відповісти на жодне з питань, заради яких я його придбав. Перемикач не працює – точніше, працює, але не так як ви очікуєте і як я описав про контролери Logitech. Тут є режим DirectInput, але він існує як “режим для Android” і старі ігри в цьому режимі контролер взагалі можуть не побачити. Бо для ПК тут лише XInput. Також дивно, що контролер має декілька додаткових кнопок, але рідне програмне забезпечення не дозволяє назначити на них клавіатуру чи будь-що, що не є частиною XInput, окрім можливості зробити ці кнопки “турбо режимом” чи чимось дуже обмеженим. Тому для повного використання цих кнопок вам треба користуватись іншими програмами… що і інші контролери вміють робити.

Набагато сумнішим виявилось і те, що як нормальна заміна PS1-подібного контролеру з якісним D-Pad він теж не підходить. Як я вже написав – я часто граю в ігри з танковим управлінням. Але чомусь 8BitDo Pro 2 постійно скидає “вперед”, коли вам треба різко переключатись між напрямками вперед і вліво, та вперед і вправо. Що в типових іграх з танковим управлінням ви робите часто. Я записав відео з Tomb Raider I-III Remastered, який я проходжу з танковим управлінням, в якому я показую цю проблему. В ньому можна побачити, що DualSense дозволив мені робити постійні повороти туди-сюди і при цьому Лара жодного разу не зупинилась. Тоді як з 8BitDo Pro 2 за менший період часу Лара зупиняється декілька разів, коли я намагаюсь змінити напрямок бігу. І я гарантую, що я кнопку не відпускав і мій загальний “хват” контролерів був настільки близьким, наскільки це було можливо.

В SNES ігри я граю не часто і мені складно сказати, чи може цей контролер нормально замінити оригінальний. Але я точно знаю, що 8BitDo вже давно продають SN30 Pro, який має набагато більше позитивних відгуків і в руках повинен відчуватись набагато ближче до реального SNES контролеру. Тому мені складно зрозуміти для кого 8BitDo Pro 2 існує. Може він зручний для емуляції на телефоні? Я ніколи не пробував і не планую цього робити, тому не знаю. Але на ПК набагато зручніше використовувати пару Xbox Controller+DualSense, що покриває вам майже всі потреби. І я також дуже радий, що придбав M30, і якщо буду все ж таки проходити Sonic Origins, то зроблю це саме з цим контролером. Бо це більш нішевий продукт, який ідеально заповнює свою нішу. Тоді як 8BitDo Pro 2 я не рекомендую брати. Може ви подивились уважно на цей контролер і знайшли якесь використання для себе, тоді клас, але свій я вже віддав другові. Хотілось би побачити, щоб з’явились нові якісні контролери в стилі F510 та F710, але з більш зручними і якісними корпусами. Або щоб хтось зробив неймовірно простий в використанні та зручний універсальний перекладач з DirectInput на XInput, який би підтримувався всіма класичними іграми на ПК і також якось класно підтримував контролери від Sony.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: